Zespół Ludowy Wisłoczanie
Rok 2010


Wyjazd Zespołu na Balkan Folk Fest 2010 do Bułgarii
Dnia 11 lipca 2010 roku około godz.14 Zespół Ludowy Wisłoczanie wyjechał spod remizy w Pustkowie. Trwająca niemal 26 godzin podróż do Bułgarii minęła bardzo dobrze. Zespół przez 8 dni nocował w hotelu Sofia.
Dla wszystkich uczestników był to niezapomniany tydzień pełen przygód i wrażeń. Od 12 do 19 lipca mogli podziwiać piękne miejsca Bułgarii.
Codziennie korzystali z kąpieli słonecznych i morskich, a także wygrzewali się na gorącej plaży. Wszystkich cieszyły zabawy, śpiewy, tańce i wspólnie spędzony czas.Młodzież wieczory mogła spędzać w dyskotekach Jamajka czy Zangador, która położona była na plaży.
Zespół dwa razy w Kiten (13, 16.07.10r.), a także w Primorsku (14.07.10r.) zachwycił publiczność. Występy w Kiten, poprzedzone przemarszami wszystkich zespołów pod scenę zachwyciły gości, mieszkańców i turystów.
W festiwalu uczestniczyły też inne zepoły z Polski, Serbii, Ukrainy, Mołdawii, Syrii czy Macedoni. Wisłoczanie zaprezentowali tańce rzeszowskie i krakowskie. Warto dodać, że właśnie przed publicznością w Kiten zadebiutowali także suite pustkowską.
Również w Primorsku za swój występ zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Tańce, śpiewy, muzyka i stroje spodobały się wszytkim.
Pogoda dopisała. Dodatkowo miłej atmosferze sprzyjali sympatyczni ludzie i piękne widoki. Członkowie zespołu dali z siebie wszystko.Teraz zostały już tylko wspomnienia, ale i powrót do ciękiej pracy, a dzięki temu nowe, kolejne wyzwania, występy i wyjazdy.
Warto dodać że wyjazd nie był by możliwy gdyby nie dotacja z Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w kwocie 10 tys. zl




Rok 2009




Wyjazd na Węgry:




Wyjazd zespołu na County-Wandering Festival na Węgrzech
Dnia 7 lipca 2009 roku o godzinie 23.15 Zespół Ludowy Wisłoczanie wyjechał spod remizy w Pustkowie. Grupa artystów liczyła czterdzieści osób. Kierownikiem zespołu jest Wiesława Mechla, zaś instruktorem Zofia Kulijewicz. Opiekunem była przewodnik i tłumacz języka polskiego i węgierskiego Táncos Andrásné Romana. Podróż na Węgry minęła spokojnie. 8 lipca o godzinie 8 rano Polacy mieli okazję podziwiać i zwiedzać piękny Budapeszt. Około godziny 15 autobus zatrzymał się w Szatymaz , hoteliku „Familia Tanya”- miejscu noclegów.
Dnia 9 lipca grupa po spożytym śniadaniu wybrała się do Csongrad, gdzie przed występem można było zażyć kapieli w basenach Cserkeszölő.
Około godziny 15 Wisłoczanie wystąpili przed liczną publicznościa właśnie w tamtym miejscu. Występ mimo okropnego upału można zaliczyć do udanych.  Grupa nagrodzona została gromkimi brawami. Po małej sesji zdjęciowej można było ponownie wrócić do basenu. 10 lipca występ odbył się również w środku dnia na basenie Erzsebet w Mórahalom. Publiczność była mniejsza, jednak brawa ogromne.  Podczas występu , tak jak podczas każdego pokazu roznoszone były ulotki.
Dnia 11 lipca Zespół zaprezentował się nad Jeziorem Kunfehértó Tofurdo. Scena była bardzo duża. Także publiczność dopisała. Znakomicie bawiła się  podczas, gdy na scenie ujrzeli poloneza i tańce lubelskie.
12 lipca był dniem pełnym wrażeń. Obiad w restauracji, pokaz koni, a na wieczór – około godziny 21.00 występ w miejscowości Kecel. Publiczność była bardzo liczna. Świetnie się bawiła i bardzo im się podobało, o czym mogą świadczyć gromkie brawa, a także tańce po występie z naszymi członkami zespołu.  Prowadzono warsztaty taneczne uczono krakowiaka i innych tańców rzeszowskiech.
Dnia 13 lipca Wisłoczanie o godz.12.00 wyjechali do Polski. Wyjazd można zaliczyć do bardzo udanych,był możliwy dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego płatne ze środków finansowych Instytutu Adama Mickiewicza.